eGNOSIS

 

PSYCHOLOGIA KUNDALINI-JOGI
Według notatek z seminariów (1932)
Opracował Sonu Shamdasani


Carl Gustav Jung

 

TREŚĆ

Sonu Shamdasani - Wprowadzenie: Junga podróż na Wschód

C.G. Jung - Seminarium 1

 

Publikowana w Psychologii kundalini-jogi pełna wersja seminariów Carla Gustava Junga z 12, 19 i 26 października a także jego wykład wygłoszony 2 listopada 1932 roku, bazuje na tekście pierwszego wydania zredagowanym przez Mary Foote. Zamieszczamy też wykład Jakoba Wilhelma Hauera wygłoszony na zakończenie seminarium angielskiego w obecności Carla Gustava Junga, który tworzy pomost do jego wystąpień. Poza tym w niniejszym tomie znajdują się komentarze Junga do wykładów Hauera oraz streszczenie wygłoszonego przezeń w 1930 roku wykładu poświęconego „paralelom indyjskim” opublikowanego w zbiorze Bericht über das deutsche Seminar von C.G. Jung, 6-11. Oktober in Küsnacht-Zürich. W apendyksie do książki znajduje się dokonany przez Johna Woodroffe’a przekład Satćakranirupany – tekstu tantryckiego, do którego odnosili się w swych komentarzach obaj prelegenci.


 

Na naszych stronach zamieszczamy fragment Psychologii kundalini-jogi C.G. Junga, dzieła, które niebawem ukaże się nakładem Wydawnictwa KR, któremu za udostępnienie tekstu dziękujemy.

© Copyright for the Polish edition  by Wydawnictwo KR, Warszawa 2003; ©  Copyright for the Polish translation by Robert Reszke, Warszawa 2003.

powrót     powrót do głównej strony eGNOSIS