e
ŁUKASZ BANACH
 

Łukasz Banach urodził się w 1980 roku. Od dłuższego czasu zajmuje się rysunkiem, lecz uzmysłowienie sobie, że to nie hobby, a pasja i powołanie, nastąpiło w latach 1996-98. Dwa lata później podejmuje pierwsze próby malarskie. W połowie 2001 r. większość starszych prac (kilkadziesiąt) została przez autora spalona po stwierdzeniu zdominowania swej wyobraźni pracami Zdzisława Beksińskiego (z którym utrzymuje znajomość). Autor jest samoukiem, jego edukacja nigdy nie była związana z plastyką. Swoje prace prezentuje w internecie na własnej stronie www. Brał udział w następujących wystawach:

2000 - Pierwsza istotna indywidualna  wystawa (ponad 60 rysunków) odbyła się w 2000 roku w Nowohuckim Centrum Kultury (Kraków).
2001 - W kwietniu 2001r. brał udział w pierwszej zbiorowej wystawie sztuki fantastycznej, wizjonerskiej i surrealistycznej z kolekcji Art Visionary w Melbourne (Orange National Gallery, Australia). Wystawiano tam również m. in. prace H.R. Gigera, Alexa Grey'a oraz Ernsta Fuchsa.
2002 - W kwietniu 2002 odbyła się kolejna duża, indywidualna wystawa (ponad 100 prac), tym razem w Muzeum im. St. Fischera w Bochni.
Obecnie część jego prac znajduje się w objazdowej australijskiej wystawie z wyżej wspomnianej kolekcji Art Visionary.
Autor obecnie przygotowuje się do dużej wystawy w Lublinie, planowanej na jesień 2004 roku.

 

powrót do głównej strony GALERII GNOSIS     powrót do głównej strony GNOSIS